Mazanowski Wiktor [*]

Naszwiktor_mazanowski podopieczny Wiktor zmarł nagle 31 stycznia 2013 roku.

Nasz syn Wiktor urodził się 1.08.2000 roku. Lekarze stwierdzili u niego dziecięce porażenie mózgowe czterokończynne, ma on obniżone napięcie mięśniowe oraz małogłowie: nie chodzi, nie czworakuje, nie siedzi samodzielnie, nie mówi i nie przewraca się na boki z pozycji leżącej. Ponadto zdiagnozowano u niego epilepsje. Po trzech latach względnego spokoju napady padaczkowe powróciły.

Wiktorek leczony jest w poradni neurologicznej, logopedycznej, okulistycznej, pedagogicznej i rehabilitacyjnej. Od 7-go miesiąca życia jest także rehabilitowany.

Wiktor mimo swego znacznego upośledzenia jest bardzo wesołym i pogodnym dzieckiem. Dzielnie znosi wszystkie przeciwności, jakie nas spotykają. Robimy wszystko by usprawnić naszego syna. Obecnie piąty rok ma indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, które prowadzone są u nas w domu przez panią nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej.

Dzięki tym wszystkim staraniom Wiktor odnosi swoje małe sukcesy. Ogromnie nas one cieszą i pozwalają wierzyć w to, że może być tylko lepiej. Rehabilitacja wiąże się niestety z ogromnymi wydatkami, na które nas nie stać, ponieważ oprócz Wiktora mamy także starszą córkę Anię.

Dlatego prosimy ludzi dobrej woli o pomoc, ponieważ nasz syn powinien korzystać z wszelkich dostępnych form usprawnienia, które są niestety bardzo kosztowne. Potrzebne są nam przyrządy rehabilitacyjne, dodatkowe zajęcia na basenie stymulujące jego rozwój oraz zajęcia z hipoterapii.

 Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.
Rodzice Wiktora
Paweł i Jadwiga Mazanowscy oraz siostra Ania