Szymczak Jaś

Jaś urodził się w 2009 roku w trzydziestym tygodniu ciąży. Przebywał przez sześć tygodni na szpitalnym oddziale intensywnej terapii i oddziale noworodkowym. Lekarze stwierdzili mózgowe dziecięce porażenie czterokończynowe. Rehabilitowany jest na oddziale pobytu dziennego w Kaliszu. Jest pod stałą opieką lekarza okulisty, neurologa, ortopedy.

Dotychczas ma za sobą dwie operacje leczenia zeza. Zastosowano również gipsy korekcyjne na stopy i dwukrotnie został ostrzyknięty botoksem. Przeprowadzone zabiegi odniosły zamierzony skutek. Jednak ich krótkotrwałe działanie powoduje, że muszą one być ponawiane co jakiś czas.

Jaś porusza się tylko dzięki wózkowi inwalidzkiemu. Samodzielnie nie potrafi podnieść się do pozycji siedzącej i wymaga pomocy w najprostszych czynnościach.

Pomimo tych trudności, z którymi spotyka się na co dzień, chłopiec jest pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Ciągle zaskakuje swoimi pomysłami, których ma niezliczoną ilość i na każdą okazję. Uczęszcza na zajęcia lekcyjne oraz indywidualne do Szkoły podstawowej w Stawiszynie wraz z pozostałymi dziećmi.

Za wsparcie i pomoc. serdecznie dziękuję.
Mama Jasia, Katarzyna Szymczak.

Wpłatę środków finansowych dokonywać można przelewem na numer rachunku bankowego:

Alior Bank  50 2490 0005 0000 4600 2529 2955
z dopiskiem 15007, Szymczak J aś

Przekaż 1% dla Jasia

15007pit37prostyPIT