Stefaniak Wiktor

Wiktor jest bardzo żywym, pomysłowym, radosnym i uśmiechniętym dzieckiem. Lubi gry i zabawy z rówieśnikami. Wszystko bez żadnych niepokojących sygnałów, że coś złego może się dziać. Jednak pod koniec wakacji w 2017 roku zaniepokoił nas nagły spadek wagi. Postanowiliśmy zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego przeprowadzić wyniki kontrolne w laboratorium Kliniki Diabetologii w Poznaniu. Badania okazały się bardzo potrzebne. Lekarze postawili diagnozę: Cukrzyca typu 1 insulinozależna.

Podczas kilku dni pobytu w klinice Wiktor razem z Mamą uczyli się jak radzić sobie z tą choroba w życiu. Przestrzeganie diety, regularne pomiary glikemii oraz przyjmowanie insuliny to nowość w ich życiu. Pomiary glikemii wykonują z paluszków a przez ciągłe nakłuwanie zaczynają one przypominać sitko. Podawanie insuliny wymagane jest nawet 7 razy dziennie.

Chcemy zakupić synkowi urządzenie do pomiaru glikemii które zmniejszyło by znacznie ilość nakłuć jednak koszty miesięczne są bardzo wysokie jak i koszty utrzymania pompy insulinowej, którą nasz syn otrzyma najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku.

Z całego serca dziękujemy za pomoc.
Rodzice wraz z Wiktorem

Wpłatę środków finansowych dokonywać można przelewem na numer rachunku bankowego : Alior Bank : 50 2490 0005 0000 4600 2529 2955 z dopiskiem : 17016 Stefaniak Wiktor.
Wszystkim darczyńcom za wsparcie serdecznie dziękujemy!

Jak prawidłowo przekazać 1% ?